Vegyes/Nyitó bizonylat

Ön itt áll:
← Minden témakör

A Vegyes/Nyitó bizonylat menüpont alatt végezzük a naplókönyvelést.
Itt találjuk meg a következő naplókat: vevő, szállító, bank, pénztár, vegyes, technikai, nyitó és záró napló. 

A Vegyes/Nyitó bizonylat menüpont alatt a lekönyvelt tételek találhatók.
A rendszerbe korábban lekönyvelt, majd törlésre került egyes bizonylatok (pl. vegyes könyvelés, bank, pénztár, tárgyi eszköz feladás, beszállítói számla, stb.)  nem szerepelnek a naplókönyvelésben, sorszámuk hiányzik a naplósorszámok közül.

A vevő, szállító, bank, pénztár naplók bizonylatai automatikusan feladásra kerülnek a pénzügy modulból. Ezeket a tételeket nem lehet módosítani.

A naplóbejegyzések között kereshetünk a Szűrés mezőbe írt keresőszóval, illetve szűrhetünk is az alábbiak szerint: Napló típusa, Bizonylatszám, Számviteli teljesítés dátuma, Naplószám tól-ig.

A listában szereplő bizonylatok tartalmát dupla kattintással érjük el.

A vevő, szállító, bank, pénztár naplók kivételével szerkeszthetjük a naplóbejegyzést: hozzáadhatunk tételt, módosíthatjuk a tételeket, törölhetünk tételt. Törölhetjük a teljes naplóbejegyzést is.

Új naplóbejegyzés létrehozása manuálisan

Hozzunk létre a naplóbejegyzést az Új gombra kattintva, és töltsük ki a bizonylat főbb adatait: Naplótípus, Számviteli teljesítés dátuma, Bizonylatszám, Pénznem, stb. !

Napló típusonként eltérhetnek a kitölthető és kötelezően kitöltendő mezők.

A Tételek rögzítéséhez a Hozzáadás funkciót használjuk.

Egy tétel csak a Tartozik vagy csak a Követel oldalt tartalmazza, így a T-K oldal könyvelése minimum két tételt tartalmaz.

Egy Tartozik tételhez több Követel is tartozhat, illetve fordítva. (Például a bérfeladás könyvelésekor)

A Tartozik – Követel oldal egyezőségére minden esetben figyeljünk!

A naplóban gyűjtőszámlára nem könyvelhetünk.

A vegyes naplóban vevő, szállító főkönyvi számra nem könyvelhetünk.

A program ilyen esetekben figyelmeztet és a javításig nem menti el a naplóbejegyzést.

Új naplóbejegyzés létrehozása importálással

Új naplóbejegyzést Excel importtal is létrehozhatunk. Az importhoz megfelelő adatbázis szerkezetet úgy ismerjük meg, hogy letöltjük a mintafájlt a Mintafájl letöltése gombra kattintva.

Az így kapott Excel fájlt kitöltjük, majd az Importálás gombra kattintva elkezdjük a feltöltést. Tallózással kiválasztjuk a feltöltendő fájlt, majd az Excel importtal importáljuk.

Ezt követően megjelenik a listában az új naplóbejegyzésünk. A fentiekben előírt egyezőségeknek és szabályoknak itt is meg kell felelni, különben az importálás nem jön létre.

Naplóbejegyzés törlése, másolása, másolás T-K cserével

A Vegyes/Nyitó bizonylat menüpontban található naplóbejegyzéseket úgy törölhetjük, hogy dupla kattintással megnyitjuk, majd a Törlés gombbal töröljük.

A gyorsabb munkavégzés érdekében a korábbi naplóbejegyzés másolásával is létrehozhatunk új bejegyzést.
A megnyitott naplóbejegyzésben a Másolás gombra kattintunk, majd kitöltjük az aktuális adatokkal. A tételeket is átnézzük és szükség szerint kiegészítjük.

Ha fordított Tartozik – Követel értékekkel szeretnénk könyvelni a másolni kívánt bizonylatot, akkor a Másolás – T/K csere gombra kattintva a tételeket fordítottan másolja le a program.

Naplóbejegyzés PDF exportja

A naplókönyvelés bizonylatát PDF-be exportálhatjuk, megtekinthetjük, letölthetjük, nyomtathatjuk.
Kattintsunk a PDF export gombra, és a megjelenő ablakban látható ikonok segítségével nyomtassuk vagy töltsük le a bizonylatot!

Nyitó napló – Nyitó főkönyvi adatok rögzítése

A Vegyes/Nyitó bizonylat menüpontban, a nyitó naplóba felvihetjük a nyitó főkönyvi adatokat manuálisan vagy importálás segítségével.

Nyitó főkönyvi adatok kézi rögzítése

Manuális felvitelkor az Új gombra kattintva, az alapadatok kitöltése után, Tételek hozzáadásával tudjuk létrehozni a nyitó naplóbejegyzést.

Nyitó főkönyvi adatok importálása

A nyitó főkönyvi adatok importálásához töltsük le a Vegyes/Nyitó bizonylat menüpont alatt található Mintafájlt (Mintafájl letöltése gomb)!

Töltsük ki a nyitó adatokkal, majd importáljuk!
A kitöltendő excel táblázatban a Naplótípus ekkor Nyitó lesz.

Kattintsunk az Importálás gombra, a megjelenő ablakban Tallózással válasszuk ki a feltöltendő táblázatot és az Excel import gombbal importáljuk be az adatokat!  

Vegyes napló

A vegyes naplóbizonylat kötelezően kitöltendő mezői: Pénznem és Számviteli teljesítés dátuma.

Emellett Bizonylatszám, Partner, Megjegyzés, Üzleti év, és dimenziók (munkaszám, részlegszám, stb.) megadására is lehetőség van.

Áfa könyvelése vegyes naplóban

Az Áfa könyvelése checkbox-ban pipával jelölhetjük, hogy az Áfa könyvelése megtörténjen.
Ebben az esetben a bizonylatszám és partner mezők kitöltése is kötelező.

A tétel rögzítése is eltér a normál vegyes tétel létrehozásától.
A főkönyvi szám, összeg, megjegyzés mellett ÁFA kód, ÁFA típus és Adóalap összeg megadása is szükséges, de csak az áfa főkönyvi számot tartalmazó tételnél!

A vámhatározat szerinti áfa és ipari vám könyveléséről ebben a cikkben írunk.

Bérfeladás könyvelése vegyes naplóban

A bérfeladás könyvelésére manuálisan és importálással is van lehetőség.

Manuális könyvelést az Új gombbal indíthatunk, a napló típusánál a Vegyes-t válasszuk. Ezután a tételek tartozik és követel oldalát külön sorokban tudjuk rögzíteni. Mentéskor a program figyelmeztet, ha a tartozik és követel oldal egyenlege eltér.

Importálni a Kulcs-Soft és RLB programokból exportált .rvf kiterjesztésű fájlokat, továbbá a WTBér felhő alapú szoftverből importált fájlt (RLB feladás opciót kell választani mindkét esetben), vagy az Import sablon letöltése gombbal elérhető, kitöltött Excel fájlt lehet. A Kulcs-Soft és RLB programokból exportált .rvf kiterjesztésű fájlok importálásához válasszuk a Bér import gombot, majd tallózzuk a megfelelő fájlt. A bér adatokkal kitöltött Excel fájlt az Importálás gombra kattintva töltsük be a rendszerbe.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.